piątek, 22 marca 2013

017

Biegnę ulicami
światła miasta
niosą mnie do domu spać


Kolejnego rana
ta sama trasa
tramwajem numer dwa


Biegnę za myślami
gubię nogi za krokami
co dzień do ciebie gnam

Wyobraźnia wolna
od tygodnia nie pozwala 
mi spokojnie spać

Powrotów nie przewiduję 

***


SomatyzacjeSkala ta mierzy poczucie dyskomfortu spowodowane dolegliwościami cielesnymi, charakterystycznymi dla nerwic. Pytania obejmują objawy związane z mięśniem sercowym, żołądkiem, układem oddechowym oraz innymi narządami i układami. Uwzględnione zostały także bóle pleców, głowy i mięśni, jak również somatyczne objawy lęku.

Twój wynik - 1.8. Jest to wynik bardzo wysoki.
NatręctwaSkala ta mierzy myśli i zachowania charakterystyczne dla zespołu obsesyjno-kompulsywnego (czyli natręctwa i czynności przymusowe). Skala ta koncentruje się więc na myślach, impulsach i działaniach, których osoba badana doświadcza jako nie do powstrzymania i nieodpartych, choć niechcianych i nie swoich. W skali tej mieszczą się także ogólniejsze zaburzenia poznawcze (np. pustka w głowie, wspomnienia problemów, kłopotów).

Twój wynik - 2.4. Jest to wynik bardzo wysoki.
Nadwrażliwość interpersonalnaSkala ta mierzy poczucie nieadekwatności interpersonalnej, niższości, szczególnie w porównaniu z innymi osobami. Osoby uzyskujące wysoki wynik w tej skali mają skłonność do autodeprecjacji, niskiego poczucia własnej wartoœci, niepokoju i dyskomfortu w kontaktach z ludźmi. Charakteryzuje je także poczucie wyczulonej samoświadomości i negatywne oczekiwania odnoszące się do komunikacji interpersonalnej.

Twój wynik - 2.6. Jest to wynik bardzo wysoki.
DepresjaSkala ta uwzględnia szeroką grupę objawów wchodzących w skład zespółu depresyjnego. Reprezentowane są objawy dysforii, obniżonego nastroju, jak również utraty zainteresowania jakąkolwiek aktywnością, brak motywacji, brak energii życiowej. Skala ta odzwierciedla także uczucie beznadziejności i bezradności, poznawcze oraz somatyczne objawy depresji. Dwie pozycje odnoszą się do myśli samobójczych.

Twój wynik - 2.3. Jest to wynik bardzo wysoki.
LękSkala ta zawiera objawy i zachowania wiążące się z wysokim poziomem lęku. Zostały w niej uwzględnione ogólne wskaźniki, takie jak niepokój, nerwowość, napięcie, a także somatyczne objawy lęku, jak kołatanie lub przyśpieszone bicie serca. Poszczególne punkty odnoszą się do uogólnionego lęku, ataków paniki oraz jeden dotyczy uczucia dysocjacji.

Twój wynik - 2.2. Jest to wynik bardzo wysoki.
WrogośćSkala mierząca poziom wrogości jest skonstruowana w oparciu o trzy kategorie: myśli, uczucia i zachowania. Punkty tej skali odnoszą się do uczuć rozdrażnienia, irytacji, impulsywnego niszczenia przedmiotów oraz częstych i niekontrolowanych wybuchów złości.

Twój wynik - 1.5. Jest to wynik wysoki.
FobieSkala ta obejmuje epizody ostrych stanów lękowych lub agorafobii. W punktach tej skali są reprezentowane lęki związane z podróżowaniem, otwartymi przestrzeniami, tłumem czy miejscami publicznymi i pojazdami. Dodatkowo dołączono kilka punktów przedstawiających zachowania związane z fobiami społecznymi.

Twój wynik - 1.9. Jest to wynik bardzo wysoki.
Myślenie paranoidalneSkala ta mierzy objawy myślenia paranoidalnego. Punkty tej skali odnoszą się do myślenia projekcyjnego, wrogości, podejrzliwości, egocentryzmu, iluzji, braku autonomii i urojeń wielkościowych.

Twój wynik - 2.3. Jest to wynik bardzo wysoki.
PsychotycznośćSkala obejmuje zarówno zachowania typowo psychotyczne, jak i charakterystyczne dla rzekomego procesu psychotycznego. Cztery pozycje zawierają osiowe objawy schizofrenii wymieniane przez Schneidera: omamy słuchowe, transmitowanie myśli, kontrolowanie myśli z zewnątrz i nasyłanie myśli, jak również mniej znaczące psychotyczne zachowania, będące wskaźnikami schizoidalnego stylu życia .

Twój wynik - 2.1. Jest to wynik bardzo wysoki.

7 komentarzy:

  1. Poszukałam w internecie tego testu, który Ty wykonałaś. Również większość podpunktów (prócz lęku) stanowiły wysokie lub bardzo wysokie wartości. Czy jest to powód do zmartwienia? Nie wiem kompletnie, póki żyjemy i jako tako funkcjonujemy w społeczeństwie nie ma chyba kolejnego powodu do strachu.

    A może piszę tak, by odgonić od siebie kolejny argument o swojej nienormalności...

    OdpowiedzUsuń
  2. Współczuję, jeżeli choć połowa "diagnozy" jest trafna...
    Pozdrawiam
    P.S. Poza jogurtami/serkami trudno mi znaleźć chude białko. A kurczaka samej sobie nie opłaca się robić - pierś to około 500g czyli jadłabym to tydzień :/

    OdpowiedzUsuń
  3. Cóż. Trudno mi skomentować te diagnozy.
    Są ludzie zbyt wrażliwi na ten świat. Wiele z nas do takich należy. Ty jak widać też :*

    OdpowiedzUsuń
  4. Nie ufałabym takim testom. Myśle, że one nie są wiarygodne, a jeżeli są to i tak aby je potwierdzić musiałabyś się wybrać do jakiegoś specjalisty, oby to tylko nie był "pseudospecjalista". Oby wszystko było dobrze kochana.

    OdpowiedzUsuń
  5. Mi w Nadwrażliwości I. i Myśleniu P. wyszło to samo :D Chyba lepiej czuć zbyt wiele, niż mieć głaz, a nie serce. Choć każdy ma inne zdanie. Trzymaj się :)

    OdpowiedzUsuń
  6. martwią mnie te twoje wynik dyskomfortu ... :(

    wiesz co. ja poradziłam sobie ze swoimi własnymi myslami trzeba to zrobić trzeba przestać myśleć źle... trzeba wejść na dobrą drogę i kroczyć nią do konca życia.

    ja dałam radę więc ty też

    OdpowiedzUsuń
  7. ps dziękuję za podanie metody na kręcenie włosów ;d ja mam ogólnie kręcone więc nie musze się z nimi męczyć ale chciałam spróbować tej metody ;d

    OdpowiedzUsuń